piątek, 15 czerwca 2012

Boucheron czyli najbardziej pożądana biżuteria świata i trochę historii

Witam wszystkich zgromadzonych:) jak wiadomo moda, to nie tylko ładne ciuszki, przede wszystkim o stroju decydują odpowiednio dobrane dodatki, nawet zwykłe rzeczy wspomagane odpowiednimi dodatkami  potrafią zmienić się w runwayową kreację. Dzisiejszy temat poświęcę legendarnej marce - Boucheron, jednemu z najciekawszych i najekskluzywniejszych producentów biżuterii na świecie.

Cała historia zaczęła się od Frederic`a Boucheron`a. Pierwszy butik Boucheron`a został otwarty w 1858 roku w Paryżu na Place Vendome 26. Legenda głosi, iż Friederic wybrał to miejsce ponieważ był to najbardziej nasłoneczniony róg ulicy a co za tym idzie diamenty i kamienie wystawione na ekspozycji miały lśnić bardziej niż gdziekolwiek indziej. Czy była to prawda czy jedynie legenda tego nie wiemy, natomiast główny butik jubilera dalej jest pod tym samym adresem. Boucheron od początku swej działalności przyciągnął do siebie wielu możnowładców którzy płacili bajońskie sumy za jego projekty i jednocześnie byli jego mecenasami, jakże tu bowiem nie być mecenasem człowieka który tworzył sztukę w najczystszej postaci.

Z jego usług korzystali między innymi:

- Królowa Elżbieta
- Książę Karol - kupował prezenty dla swej żony, księżnej Kornwalii
- Królowa Elżbieta II
- Car Alexander III
- Królowa Farida z Egiptu
- Królowa Rania z Jordanii

To było kiedyś...

Dziś Boucheron jak wiele innych smakowitych domów mody i jubilerów jest członkiem grupy kapitałowej GUCCI. Nie można jednak zaprzeczyć, iż duch i mistrzostwo tego jubilera zostało zapomniane przez jego zstępnych, tylko spójrzcie:

Boucheron Owl Ring:


Boucheron Double Snake Necklace:


Boucheron Owl Watch:


Boucheron Cameleon Brooch:


Boucheron Frog Watch:


Boucheron Ladyhawke Tourbillon Watch:


Boucheron Ring Elephant:


Boucheron Camel Ring:


Boucheron Scarab Watch


Boucheron Art Noveau Peacocks Pin


Boucheron Lion Ring holding a gem:I teraz prawdziwa gratka dla fanów gadżetów - jeden z najdroższych telefonów świata:


Vertu by Boucheron - telefon stworzono tylko w ilości 3 sztuk i o ile mnie pamięć nie myli wszystkie trzy zostały kupione przez rosyjskich multimilarderów którzy należą do klubu właścicieli ekskluzywnych telefonów (oni to mają zajęcia:D).

To by było na tyle, kto się pisze na wyprzedaż w Boucheronie?
1 komentarz: