piątek, 4 maja 2012

Coś więcej niż domy mody cz. 1

Dziś rozpocznę kolaż o super-ekskluzywnych firmach o których nie słyszy się tak wiele na Polskiej scenie. Charakteryzują się przede wszystkim najwyższa jakością materiału. Stosuje się w produkcji najekskluzywniejsze materiały znane w świecie krawieckim...

This is a man's world, this is a man's world
But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl

You see, man made the cars to take us over the road

Man made the trains to carry heavy loads
Man made electric light to take us out of the dark
Man made the boat for the water, like Noah made the ark

This is a man's, a man's, a man's world

But it wouldn't be nothing, nothing without a woman or a girl


(James Brown - " It`s A Man`s Man`s Man`s World)

Profil firmy - KITON

 Nie ma w świecie bardziej ekskluzywnej firmy zajmującej się moda męską (stąd też cytat piosenki powyżej). Firma powstała w Neapolu i wywodzi się z antycznej szkoły krawieckiej. Charakterystyczne są przede wszystkim przeszycia których inne firmy krawieckie już nie stosują. To co jest przeżytkiem i zakazem u współczesnych u KITON`a jest normą i symbolem potęgi marki. Wyobraźcie sobie teraz inny świat, świat bez zbędnego pi-aru, bez reklam na każdym rogu - na bilbordach, w tv, w internecie. Ta firma tego nie potrzebuje, gdyż jakość jej wyrobów jest niepodważalna. U KITON`a ubierają się najpotężniejsi ludzie na świecie - Książę Anglii, Silvio Berlusconi, potężne rodziny bankierskie takie jak Rockefellerowie czy Rotschildowie. Nazwa KITON wywodzi się z od słowa "chitone" które oznacza obrzędową tunikę jaką przybierali starożytni grecy na czas obrzędów na Olimpie. Firma to właściwie ogromna, ekskluzywna pracownia składająca się z 330 mistrzów krawiectwa. Każdy detal jest wykonywany ręcznie i sprawdzany pod nadzorem ich bacznych oczu. Stosowane są jedynie włókna naturalne najwyższej jakości, takie jak:

Kaszmir - najdelikatniejsza tkanina na świecie pochodząca z wełny kóz kaszmirskich a właściwie jedynie spod ich gardła (gdzie jest najmiększa). Włókna kaszmiru wynoszą od 16 do 18 mikrometrów. Możemy więc sobie wyobrazić jak wiele materiału trzeba zebrać by uszyć choćby marynarkę.

Schurwolle / Pure New Wool - Pod tym określeniem kryje się wyselekcjonowana wełna, wytwarzana wyłącznie z naturalnego surowca (wełny) bez powtórnego wykorzystywania wełnianych odpadów produkcyjnych. Taka wełna jest gładsza, milsza w dotyku i mniej podrażnia skórę. W marynarkach tego typu nie spotkamy zwykłej Pure New Wool, zazwyczaj znajduje się ona pod symbolem Super 100` S, 110` S, 120 `S etc.

Wełna merynosów / Merino Wool - Wełna merynosów pozyskiwana jest od nowozelandzkich i australijskich owiec rasy merynos. Wełna ta jest najlepszą i najbardziej cenioną wełną owczą na świecie.
Owce merynos żyją wysoko w górach w ekstremalnie skrajnych warunkach pogodowych.  Temperatura w zimie spada do -20 stopni C, natomiast latem dochodzi nawet do 40 stopni C. Wyjątkowa budowa włókien wełny merynosów chroni owce przed utratą ciepła w zimie oraz nadmiernym przegrzaniem w lecie.
Ponadto jest lekka, miękka, przyjemna w dotyku i elastyczna. Może pochłonąć nawet do 10 razy więcej wilgoci niż dzianiny syntetyczne. Pozwala skórze oddychać i reguluje temperaturę ciała. Pozwala poczuć się ciepło i komfortowo niezależnie od warunków pogodowych. 

(źródło: http://www.ecomerino.pl/dlacz_wel_meryn.php)

Mówimy tutaj o najwyższej jakości dlatego podszewki garniturów szyte są tylko i wyłącznie z jedwabiu, możemy tutaj zapomnieć o sztucznych rewelacjach typu Polyester, Viscoza czy nawet drewniany jedwab. Podsumowując wszystkie etapy produkcji oraz materiały składają się na finalną kwotę która często jest podobna do nowego samochodu z salonu producenta. Jeśli kiedyś będziecie w Neapolu polecam odwiedzić ten piękny, marmurowy salon, nie zdziwcie się jednak, że na odzieży nie ma metek z cenami! każdy kto zna KITON`a wie, że ceny są tak wysokie, że albo kupujemy bez narzekania albo wychodzimy.

Produkty KITON:


KITON jest szczególnie znany z mody męskiej, czymże byłyby tak cudowne materiały gdyby nie można było nimi otulić kobiecego ciała? Wyobraźcie sobie kaszmirowy płaszcz, tak miękki, że chciałoby się wyjść nago, będąc otulonym jedynie nim.

KITON Women 2012:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz