wtorek, 1 maja 2012

Wiosna według Thierry Mugler

Dom mody Thierry Mugler znany jest przede wszystkim z perfum o wyjątkowych zapach, do kanonu zapisały się takie zapachy jak Angel, Alien czy Eu De Star. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż główne zapachy tego domu mody zawiązują mocno do kosmosu czy eteryczności. Na ów dom zwróciłam uwagę nie za sprawą Lady Gagi która bardzo go polubiła lecz ze względu na nietypowy krój. Odzież ta wyróżnia się na tle innych domów mody w taki sposób, że nie można jej pomylić ale do rzeczy.

Wiosna wg. Thierry Mugler

Wiosna według każdego domu mody jest w tym roku praktycznie inna. Dolce&Gabbana powrócili do panterki, Tommy Hilfiger proponuje moro, wracają dzwony a Ralph Lauren proponuje powrót do lat 20 w angielskim stylu. Thierry Mugler natomiast zupełnie olał intensywną kolorystykę czy luźne wzornictwo. Królują oczywiście czerń, beż, biel, czasem zgniła zieleń. Projektantowi udało się osiągnąć idealną synergię między dopasowaniem a luźnym krojem. Materiały dominujące to len, bawełna, jedwab oraz skóra. Makijaż ro przede wszystkim zgniła, błyszcząca zieleń oraz żółty. Czy to wystarczy by stworzyć udaną kolekcję? Moim zdaniem minimalizm to klucz do obecnego sezonu i Jil Sander z pewnością przybiła by mi piątkę.

Thierry Mugler 2012 Spring:Look wybiegu - moim zdaniem zdjęcie 4 od końca gdyż charakteryzuje się genialnym połączeniem dopasowania i luzu. Modelka wygląda elegancko ale nie grzecznie, przywodzi na myśl pustynne noce oraz duszny zapach Shalimara. Czerń może nie jest idealnym typem na co rusz wyższe temperatury ale olejmy to, genialnie skrojona!

Podsumowanie kolekcji - skąpa ilość kolorów zapowiadała nudę jednak u Thierrego Muglera nie ma mowy o zachowawczości! marynarki skrojone niczym gorsety, asymetria, oversize, mamy tu wszystko w bardzo dobrym guście więc właściwie nie potrzebujemy pstrokatych kolorów. Thierry Mugler jest z innej bajki ale ta bajka mi się podoba. 8/10
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz