niedziela, 6 maja 2012

Wiosna według Tsumori Chisato

Skoro dzięki KENZO zatrzymaliśmy się na chwile przy bardziej egzotycznych domach mody, to proponuję zatrzymać się jeszcze na chwilę przy Tsumori Chisato:


Tsumori Chisato z początku pracowała u japońskiego giganta mody Issey Miyake przygotowując linię odzieży sportowej. W końcu, w 1983 roku postanowiła stworzyć własną markę - Tsumori Chisato Brand. Marka ta powróciła finalnie wraz z samą Tsumori do grupy Issey Miyake (grupa A-Net). Na świecie projektantka zasłynęła w roku 2003 na Paris Fashion Week i marka zaczęła ekspansję na cały świat. Przez japonki styl Tsumori Chisato jest uznawany za bardzo kobiecy oraz "kawaii" (uroczy). Przede wszystkim stroje od japońskiej projektantki cechuje dbałość o ręcznie tworzone detale, duża ilość kolorów oraz asymetryczne/oversize kroje. Jest to zupełnie coś na odwrót od tego, co proponuje dom mody z którego wywodzi się Tsumori (ale o tym już w innym post`cie). Po krótkim wstępie przejdę do punktu programu.

Spring/Summer 2012 by Tsumori Chisato:
Zawsze czekam na kolekcje wiosenne od Tsumori Chisato z jednego prostego względu - zawsze jest kobieco, kolorowo i z pomysłem. Szczególnie w tym sezonie podobają mi się parasolki, niby japońskie w stylu gejszy jednak bardziej kolorowe, oddające styl projektantki, szkoda, że kosztują ponad 300 euro. Główne materiały użyte do kolekcji to jedwab, drewniany jedwab (rayon) oraz bawełna. Wzory to przede wszystkim koty, koty, koty! każdy kto zna Tsumori wie, że uwielbia ona koty i umieszcza je praktycznie wszędzie. Oprócz tego mamy przede wszystkim paski, elementy kawy oraz polka dots jak np. w tej sukience:
oraz dżungli czy Costa Rici:

Nie czulibyśmy klimatu Japonii gdyby zabrakło kimona - dlatego też mamy kimono o wzorze Costa Rici w bardzo modnych w tym sezonie kolorach:

Niektórzy projektanci pokusili się np. o powrót dzwonów, w kolekcjach Max Mara czy Marella znajdziemy Tregginsy, Tsumori pozostała jednak przy legginsach, królują wśród nich wyraziste kolory, paski i... oczywiście koty!:

Jakby komuś kotów było za mało zawsze może zaopatrzyć się w torebkę z kotem w marynarskim stylu, czyż nie jest słodka?


Kolekcja charakteryzuje się łączeniem dużej ilości różnego rodzaju wzorów, intensywne kolory mieszają się z pastelami a dodatki są słodkie i kobiece. Idealna kolekcja oddająca ducha wakacji, mało tutaj powagi, dużo kobiecości i zabawy. Kolekcja idealna i na plażę i na miasto, do pracy i na weekend. Oceniam kolekcję na 9/10 i życzę domowi mody sukcesów na rynku europejskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz